Bioloģiskās attīrīšanas iekārtas

Bioloģiskās attīrīšanas iekārtas piedāvā modernu un ekoloģiski draudzīgu pieeju notekūdeņu attīrīšanai. Šīs iekārtas izmanto mikroorganismus, kuri sadala un izmanto notekūdeņos esošos organiskos piesārņojumus, tādējādi efektīvi attīrot ūdeni. Šī procesa rezultātā tiek iegūts attīrīts ūdens, ko var novadīt gruntī vai izmantot kā tehnisko ūdeni dārza laistīšanai, veicinot ilgtspējīgu ūdens resursu izmantošanu un ekonomējot kopējos ūdens krājumus.

Skatīt cenu



 


Bioloģiskajām kanalizācijas iekārtām ir ļoti augsta attīrīšanas efektivitāte, tādēļ ikdienā izmantot jebkāda veida sadzīves ķīmijas, neuztraucoties par to, vai notekūdeņu attīrīšanas iekārta spēs tās pilnībā attīrīt.



Attīrīšanas procesu iekārtā nodrošina AUGUST BASIC kontrolieris, kas ļauj regulēt iekārtas jaudu atbilstoši pašreizējām slodzēm, nodrošinot maksimālu efektivitāti. Bioloģiskajām attīrīšanas iekārtām ir vairākas būtiskas priekšrocības, tostarp vienkārša uzstādīšana, klusā darbība un kanalizācijas specifiskās smakas neesamība. Turklāt bioloģiskā kanalizācija var būt risinājums gadījumos, kad nav iespējams pieslēgties pilsētas notekūdeņu sistēmai. Šobrīd bioloģiskās attīrīšanas iekārtas ir plaši izplatītas gan privātmājās un rūpniecībā, gan arī komunālajā sektorā.

AT sērijas notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas iekārtas  progresīvākās attīrīšanas iekārtas



LZT Latvia piedāvā AT sērijas notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas iekārtas, kas ir progresīvākās attīrīšanas iekārtas, kas šobrīd ir pieejamas tirgū. AT sērijas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas būs paredzētas privātmājām, vasarnīcām, viesnīcām, restorāniem, kempingiem vai nelieliem ražošanas uzņēmumiem līdz 50 cilvēkiem, savukārt uzņēmumiem virs 50 cilvēkiem, pilsētvidei un ražotnēm piedāvājam lielās un specializētās bioloģiskās ūdens attīrīšanas iekārtas.

Sertificētas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas nodrošina to, ka jūs sniedzat ieguldījumu labākas nākotnes un tīrākas rītdienas veidošanā. Izvēlieties sertificētas iekārtas un pieredzējušus speciālistus - AUGUST tehnoloģija nodrošinās jums visefektīvāko notekūdeņu attīrīšanu bioloģiskā veidā!

Iegādājoties iekārtu, komplektā saņemsiet:

  •  notekūdeņu attīrīšanas iekārtu,
  •  kontrolieris AUGUST BASIC,
  •  kompresors,
  •  kompresora tilpne.

Priekšrocības

Paredzētas privātmājām un uzņēmumiem līdz 50 cilvēkiem.

Var nelietot līdz pat 60 dienām, saglabājot 100 % attīrīšanas spējas.

Attīrīšanas procesā netiek izmantotas nekādas ķīmisko vielu dozēšanas iekārtas.

Nav nepatīkamas smakas, darbojas klusi.

Notekūdeņu pieplūdums sastrēgumstundās neietekmē darbību.

Zems elektroenerģijas patēriņš

Kādos gadījumos izvēlas bioloģisko attīrīšanas iekārtu?

Latvijā daudzi īpašumi nevar pieslēgties pilsētas vai centrālajiem kanalizācijas tīkliem. Kā alternatīvu šai problēmai var izvēlēties bioloģisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtu. Pastāv vairāki veidi, kā uzkrāt un apstrādāt sadzīves notekūdeņus, piemēram, septiķis, izsmeļamā bedre un grodu sistēmas, bet bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārta tiek uzskatīta par vides draudzīgu un ilgtermiņa risinājumu. Tā ir viegli uzstādāma un uzturama.

Ar ko bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārta atšķiras no septiķa?

Cilvēkiem bieži rodas neskaidrības starp bioloģiskajām notekūdeņu attīrīšanas iekārtām un septiķiem, taču tie ir fundamentāli atšķirīgi. Septiķis kalpo kā notekūdeņu nosēšanās tvertne, kamēr bioloģiskā attīrīšanas iekārta notekūdeņus pārstrādā par tehnisko ūdeni, ko novada uz infiltrācijas laukiem, grāvjiem vai atklātām ūdenstilpnēm. Šīs iekārtas darbojas nepārtraukti visu gadu, neietekmētas no laika apstākļiem, atšķirībā no septiķa, kas ziemā var aizsalt, izraisot dažādas problēmas. Bioloģiskajai notekūdeņu attīrīšanas iekārtai ir arī citi ieguvumi, piemēram, reta apkope un kanalizācijas smakas neesamība.

Cik bieži jāveic apkope bioloģiskajai attīrīšanas iekārtai?

Lai nodrošinātu efektīvu darbību, bioloģiskās attīrīšanas iekārtas servisa apkope ir jāveic regulāri. Gada laikā notekūdeņu apjoms var izraisīt lieko dūņu uzkrāšanos, tāpēc reizi gadā ieteicams veikt obligātu apkopi. Ja jūsu mājā bieži notiek pasākumi vai uzņemat viesus, ieteicams apkopi veikt divreiz gadā. 

Kādi risinājumi ir bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas uzstādīšanai?

Optimālais risinājums iekārtas uzstādīšanai tiks noteikts pēc individuālas objekta apsekošanas. Attīrītos notekūdeņus var novadīt vairākos veidos, piemēram, tuvējā grāvī, uz infiltrācijas lauka, kur tiek izmantoti skaloti oļi zemē, vai arī, ja nepieciešams, izmantojot sūkņa staciju, lai paceļ ūdeni uz infiltrācijas lauku. Ja notekūdeņu izvads no mājas ir zemāks par iekārtas ienākošo cauruli, pirms iekārtas jāuzstāda sūkņa stacija, lai sūknētu notekūdeņus līdz iekārtai.

Kāpēc ir svarīgi iegādāties iekārtu ar CE sertifikātu?

Iegādājoties bioloģisko attīrīšanas iekārtu, ir būtiski meklēt CE sertifikātu. Tas apliecina, ka iekārta ir izgājusi kvalitātes testus un atbilst Eiropas Savienības standartiem. Iekārtas bez šī sertifikāta var nebūt pārbaudītas, tādējādi apdraudot tās darbības uzticamību. CE marķējums arī atvieglo objekta nodošanu ekspluatācijā un nodrošina nepieciešamos dokumentus.

Kādi sagatavošanās darbi nepieciešami pirms bioloģiskās attīrīšanas iekārtas uzstādīšanas?

Pirms bioloģiskās attīrīšanas iekārtu uzstādīšanas ir būtiski rūpīgi izpētīt un novērtēt vietu, lai noteiktu īpašuma gruntsūdeņu augstumu, augsnes apstākļus, pieejamo platību un ūdens tilpņu tuvumu. Tas arī noteiks izvēlētās attīrīšanas sistēmas piemērotību vietai.

Vairāk par sagatavošanās darbiem lasi mūsu bloga ierakstā "Bioloģisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtu montāža un izbūve privātmājām"!

Vai bioloģiskās attīrīšanas iekārta ir jāreģistrē?

No 2021. gada 31. decembra Latvijā stājās spēkā noteikumi, kas prasa reģistrēt visas privātās kanalizācijas sistēmas vietējā pašvaldībā neatkarīgi no to atrašanās vietas vai izmēra. Tas attiecas uz visām sistēmām, tostarp krājtvertnēm, septiķiem, bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtām un pat brīvi stāvošām tualetēm. Šī prasība nodrošina, ka visi notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumi tiek pienācīgi uzraudzīti, lai samazinātu vides piesārņojuma risku.

Reģistrācija ir jāveic neatkarīgi no sistēmas izmantošanas biežuma vai tās atrašanās vietas – pat mazdārziņos, neapbūvētajos zemes gabalos vai būvlaukumos. Ja nekustamajā īpašumā ir vairākas kanalizācijas sistēmas, katra no tām jāreģistrē atsevišķi.

Reģistrēšana notiek pašvaldībā, kurā atrodas īpašums, un detalizētu informāciju par reģistrācijas procesu var atrast pašvaldības mājaslapā. Tas ir svarīgs solis, lai nodrošinātu ilgtspējīgu un atbildīgu notekūdeņu pārvaldību.

Vairāk lasi bloga ierakstā "Decentralizētās kanalizācijas reģistrēšana".



Noformē līzingu

Līzingu piedāvājam sadarbībā ar Inbank
līzings ar izskatīšanu 30 minūšu laikā un līguma piegādi visā Latvijā.

Uzzināt vairāk