Pavasaris ir laiks, kad daba mostas, un tas ir arī piemērots brīdis, lai parūpētos par bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas uzturēšanu. Regulāra apkope ir būtiska, lai iekārta turpinātu efektīvi darboties, neradītu nepatīkamas smakas un atbilstu ekspluatācijas prasībām. Turklāt pašvaldības var pieprasīt dokumentālu pierādījumu par to, ka apkope tiek veikta savlaicīgi.
Šajā rakstā skaidrosim, kā notiek apkopes process un kāpēc tā ir nepieciešama, lai nodrošinātu iekārtas ilgmūžību un nevainojamu darbību.
Kāpēc bioloģiskās attīrīšanas iekārtai nepieciešama regulāra apkope?
Lai gan bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas ir paredzētas ilgstošai darbībai ar minimālu uzraudzību, tās nav pilnībā pašpietiekamas. Laika gaitā iekārtā uzkrājas nosēdumi, un var rasties dabiskas nolietojuma pazīmes. Regulāras apkopes mērķis ir novērst iespējamos darbības traucējumus, saglabāt iekārtas efektivitāti un izvairīties no nepatīkamām situācijām, piemēram, aizsprostojumiem vai nepareizas darbības, kas var radīt smakas vai citas tehniskas problēmas.
Kā notiek apkope?
Apkopes laikā tiek veikti vairāki būtiski darbi, lai nodrošinātu, ka iekārta turpina darboties efektīvi:
- Iekārtas tehniskā pārbaude. Tiek vizuāli novērtēts iekārtas stāvoklis un pārbaudīti galvenie mehānismi.
- Gaisa kompresora darbības pārbaude. Kompresors ir viena no svarīgākajām iekārtas sastāvdaļām, kas nodrošina aerācijas procesu. Tā pareiza darbība ir būtiska, lai notekūdeņu attīrīšana noritētu efektīvi.
- Sistēmas skalošana un nosēdumu kontrole. Laika gaitā iekārtā var uzkrāties organiskie un neorganiskie nosēdumi, kas ietekmē darbību. Tiek pārbaudīts, vai nav nepieciešama izsūknēšana un sistēmas tīrīšana.
- Vadības bloka un citu komponentu pārbaude. Tiek veikta elektrisko un mehānisko komponentu darbības pārbaude, lai pārliecinātos, ka iekārta darbojas bez traucējumiem.
- Ieteikumi par iekārtas turpmāko ekspluatāciju. Ja tiek konstatētas kādas nolietojuma pazīmes vai nepieciešamas korekcijas, tiek sniegti ieteikumi par turpmāko uzturēšanu.
Apkopi apliecinošs dokuments
Pēc apkopes veikšanas tiek sagatavots akts par veiktajiem darbiem, kas kalpo kā oficiāls apliecinājums tam, ka iekārta ir apkopta atbilstoši ražotāja prasībām.
Šis dokuments ir svarīgs, jo:
- Tas nepieciešams, lai iesniegtu pašvaldībai un apliecinātu, ka iekārta tiek pienācīgi uzturēta. Daudzās pašvaldībās tas ir obligāts nosacījums.
- Tas palīdz saglabāt iekārtas garantiju, jo ražotājs paredz regulāras apkopes nepieciešamību.
- Tas nodrošina, ka iekārta darbojas efektīvi, novēršot risku, ka uzkrātie nosēdumi vai tehniskas problēmas varētu izraisīt darbības traucējumus.
Kad pieteikt apkopi?
Lai izvairītos no negaidītām problēmām, apkope jāveic vismaz reizi gadā vai saskaņā ar iekārtas ekspluatācijas noteikumiem. Pavasaris ir īpaši piemērots laiks, jo pēc ziemas perioda iekārta var būt pakļauta lielākām slodzēm un nepieciešama rūpīgāka pārbaude.
Ja vēl neesat pieteicis savu apkopi, tagad ir īstais brīdis to izdarīt. Savlaicīga rīcība nodrošinās, ka iekārta turpinās darboties bez problēmām un jums nebūs jāsaskaras ar neparedzētām izmaksām remontam vai piespiedu izsaukumiem.
Lai pieteiktu apkopi, sazinieties ar mūsu speciālistiem un vienojieties par piemērotāko laiku.